Strona główna Aktualności Ciągnik WAC 23-0122

FML od wielu lat zajmuje się projektowaniem i produkcją ciągników holowniczych wykorzystywanych w portach lotniczych i przemyśle, czego przykładem jest najnowszy ciągnik akumulatorowy WAC 23-0122 z kabiną. Wszechstronny i ekonomiczny ciągnik FML zapewnia siłę uciągu 7,65 kN (masa ciągniona do 15 ton) oraz maksymalną prędkość jazdy wynoszącą 25 km/h. Zadana prędkość jazdy utrzymywana jest w każdej sytuacji, także na spadkach i wzniesieniach. Stosunkowo niewielka szerokość (1252 mm) oraz promień skrętu (2750mm) sprawiają, że pojazd sprawdza się w pracy w wąskich korytarzach roboczych i ciasnych pomieszczeniach.

Pojazd holowniczy wyposażony jest w wysokowydajny asynchroniczny silnik prądu zmiennego z magnesami trwałymi ACPM- 10 kW, który odznacza się dużą sprawnością energetyczną. Jego mocnymi stronami są m.in.: duży uciąg, duża prędkość (także z ładunkiem), niska konsumpcja energii oraz wydłużony czas pracy ciągnika przy jednokrotnym ładowaniu baterii. Bateria o wysokiej pojemności 620 Ah gwarantuje długi czas pracy wózkiem między kolejnymi ładowaniami akumulatora a dzięki systemowi szybkiej wymiany baterii trakcyjnej ciągnik może być użytkowany przez 24h/na dobę.

Ciągnik FML posiada funkcję kroczenia umożliwiającą chwilowy podjazd ciągnika w przód lub tył gdy operator znajduje się na zewnątrz ciągnika obsługując zaczep oraz  dwa tryby ogranicznika prędkości (5km/h, 1km/h). W obu trybach moment obrotowy a tym samym uciąg na haku pozostaje niezmieniony. Ciągnik posiada układ hamowania rekuperacyjnego (układ odzysku energii podczas hamowania).

Sterownik i silnik ciągnika posiada układ kontroli temperatury i w przypadku przekraczania temperatury krytycznej sterownik zmniejsza moc silnika i nie dopuszcza do przegrzania.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Sprzedawcami!