O firmie

Przedsiębiorstwo Fabryka Maszyn Leżajsk Sp. z o.o. to jedyny w Polsce i jednocześnie największy w tej części Europy producent hydraulicznych betonomieszarek samochodowych, a także lider w produkcji wózków i ciągników akumulatorowych.
FML powstała w 1970 roku jako filia Huty Stalowa Wola. W 1978 roku w wyniku wydzielenia ze struktury HSW stała się samodzielnym zakładem.
Firma stworzona jest na bazie wieloletniego doświadczenia popartego umiejętnościami niezbędnymi do wyprodukowania niezawodnego i trwałego sprzętu.
Po ponad 50 latach funkcjonowania fabryki, jej 3 filary pozostały niezmienne:

1. Miejsce, gdzie betonomieszarki i wózki akumulatorowe są produkowane – Fabryka na stałe jest wpisana w krajobraz i historię miasta Leżajsk.
2. Fachowi, doświadczeni i emocjonalnie związani z fabryką pracownicy. Tajniki i umiejętności niezbędne do wyprodukowania niezawodnego i trwałego sprzętu przekazywane są z pokolenia na  pokolenie.
3. Jakość, niezawodność i trwałość, dzięki którym zaufało nam wielu Klientów z kraju i za granicą.

 

Zaufali nam

  • 50

    Lat doświadczenia

  • 34 000

    Wózków akumulatorowych

  • 300

    Betonomieszarek rocznie

Co nas wyróżnia?

Największym atutem betonomieszarek produkcji FML jest ich wytrzymałość, jakość wykonania oraz niezawodność działania. Najważniejsze elementy konstrukcyjne wykonane są z oryginalnych części produkowanych w fabryce.

W zakresie zabudowywania pojazdów betonomieszarkami, Fabryka Maszyn w Leżajsku, współpracuje z wszystkimi liczącymi się producentami podwozi. Dzięki temu możemy zaoferować korzystne ceny na podwozia, którymi dysponujemy, jako tak zwana firma zabudowująca. Nasz dział konstrukcyjny dobierze podwozia pod betonomieszarki, w taki sposób, aby były one optymalnie i właściwie dostosowane pod określoną pojemność zabudowy. Współpraca z Fabryką Maszyn w Leżajsku to gwarancja fachowego doradztwa, asysty technicznej w czasie realizacji zlecenia, opieki serwisowej w trakcie użytkowania betonomieszarki oraz korzystnej ceny adekwatnej do jakości produkowanych przez nas maszyn budowlanych.